Holimax'ten turizm sektöründe ilk QR kodlu reklam filmi!

Holimax’ten turizme arkadaşını getir tatili kazan dopingi!

Turizm sektörünün yeni yol arkadaşı “thnx Media” kuruldu!

Fanburger 2. Şubesiyle şimdi Kavacık’ta!

CRM Grup, turizm yatırımlarına Le Chic Fethiye Otel ile devam ediyor!

Fanburger Açıldı!

WOX Türkiye Açıldı!

CRM Grup Eğlencede Çok İleri Gitti!

CRM Grup Boom Club'ı kurdu!

Sosyal medyada reklam yasağı uzlaşmacı bir yaklaşımla çözülmeli

Somer Şef, Mekanın Sahibine Geldik’te!

CRM Medya İletişime de Başladı!

Haber Holimax'ten turizm sektöründe ilk QR kodlu reklam filmi!
Dijital dünyanın hızına ayak uydurmaya çalışan markalar, teknolojinin imkanlarından faydalanarak tüketicilerin hızlı alışveriş yapmasına olanak sağlıyor. Türkiye’nin en genç turizm markası Holimax, 1 Şubat’ta yayınlanmaya başlayan reklam filminde Türkiye’de ilk defa turizm sektöründe QR Kodlu alışverişi ön plana çıkardı.

Pandemi döneminde hayatımıza giren kare kodlar günden güne kullanımı yaygınlaşan bir özellik olarak ön plana çıkıyor. 2022 yaz sezonu hazırlıklarını tamamlayan Holimax, yeni sezon için fırsatları anlattığı reklam filminde QR Kod teknolojisini merkezine koyarak reklam çeken ilk marka oldu. “Arkadaşını getir, tüm indirimlere ek yüzde 50’ye varan indirim kazan” mottosuyla çekilen filmin başrolünü ünlü oyuncu Hakan Bilgin üstlendi. 2 ayrı reklam filmiyle anlatılması planlanan kampanyanın ilk filminde, Hakan Bilgin elinde tuttuğu QR Kod ile, izleycilere bir sonraki reklama kadar telefonlarını hazırlamasını ve QR Kod okuyucuyu açmasını söylüyor. Interaktif bir reklam filmi çekmek istediklerini belirten Yönetmen Ramiz Bayraktar, “İzlenip geçilen ve unutulan bir film yapmak istemedik. İnteraktif olarak hazırladığımız bu kampanyada hem geri dönüşler kolayca takip edilebilecek, hem de tüketiciler hızla hedefledikleri sayfaya gidip alışverişlerini tamamlayabilecekler” dedi.

“Turizm sektörüne değer katacak kampanya hedefledik”

Turizm sektörünün bu yıldan oldukça umutlu olduğunu belirten Holimax Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Becer, “Dünyanın en güzel tesislerine sahip ülkemiz, pandemiden kalan yorgunluğunu bu sezonda atmaya hazırlanıyor. Biz de Holimax olarak, alışveriş kolaylığı sunan kampanyamızı planladık. Her tatilci bir acente oluyor ve her getirdiği arkadaşı için tüm indirimlere ek yüzde 50’ye yakın indirim sağlayabiliyor” diye konuştu. 1 aya yakın sürecek reklam kampanyasının, devamının da geleceğini kaydeden Becer, “Çok enerjik ve interaktif reklam kampanyası hazırladık. Umuyorum ki son tüketicinin de beğenisini kazanırız” diye konuştu.

REKLAMIN BAŞLIĞI: Holimax Öner Kazan Sistemi
REKLAM VEREN: Holimax (CRM Grup)
REKLAM AJANSI: ZIT Ajans
KREATİF DİREKTÖR: Ramiz Bayraktar
AJANS EKİBİ: Selahattin Tunçer, Emir Tabur, Ceren Terzi
MEDYA AJANSI: UNION İstanbul
YAPIMEVİ: Filmoloji
YÖNETMEN: Ramiz Bayraktar
POST-PRODÜKSİYON: ZIT

Holimax reklam filmini indirmek için: https://we.tl/t-DcctvatjbL
Holimax reklam filmini izlemek için: https://www.youtube.com/watch?v=7F0fbO-Nvg0

14.02.2022
Haber Holimax’ten turizme arkadaşını getir tatili kazan dopingi!
Holimax, turizm sektörüne yeni bir soluk getirecek kampanyasını tatilcilerin beğenisine sundu. Maliyetlerin artmasıyla birlikte, tatilcileri yüksek fiyatlı tatil yapma derdinden kurtarmak için hazırlanan kampanya, şimdiden tüketicilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Türkiye’de artan enflasyon maliyetleri, döviz kurlarındaki dalgalanmalar gibi sebeplerle, turizm sektöründe yükselen konaklama fiyatları, Holimax’i yeni bir kampanya arayışına yöneltti. 10 bin TL’lik bir tatili 5 bin TL’ye nasıl alırsınız? Mottosuyla hayata geçirilen kampanyada, tatilciler adeta bir acenta gibi, getirdiği arkadaşından yüzde 5 tatil komisyonu kazanma şansına sahip oluyor. Kampanyadan faydalanmak için ön rezervasyonla seçtiği tatilin yüzde 50’sini ödeyecek olan tatilciler, diğer yüzde 50 ödemeye kadar tatil rezervasyonu yapmaya aracılık ettiği her kişi için yüzde 5 bonus kazanacak. Bu bonuslarla birlikte diğer yüzde 50’sini ödemekten de feragat edebilecek. Tatil maliyetinin üzerinde bonus kazanan kişiler olursa da, bir sonraki tatili için o bonuslarını kullanabilecek.

“Her tatilci bir turizm acentesi olacak”

Holimax olarak turizm sektöründe ilk defa hayata geçirilen bu kampanyayı 1 Şubat itibariyle son kullanıcıya sunduklarını belirten Holimax Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Becer, “Son 2 yıldır Covid salgını sebebiyle durma noktasına gelen turizm sektörünü canlandırmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Özellikle yerli turist için ekonomideki dalgalanmaların artan maliyetler sebebiyle tatil yapma özgürlüğünü kısıtlayacağını öngörerek bu kampanyayı hayata geçirdik” dedi. Turizm sektörü için reklam ve pazarlama bütçelerini azaltıp, bu sistemden tatilcilere bonus olarak pay verdiklerini kaydeden Becer, “Bu kampanya modeliyle, her tatilci bizim için adeta bir turizm acentesi oluyor. Her önerdikleri kişi için yüzde 5 komisyon bonusu alacak olan tatilciler, cüzdanlarında biriken miktarlarla tatillerini çok ucuza getirebiliyorlar”dedi.

Holimax reklam filmini izlemek için: https://www.youtube.com/watch?v=7F0fbO-Nvg0
Holimax web sitesini ziyaret etmek için: https://holimax.com/

2.02.2022
Haber Turizm sektörünün yeni yol arkadaşı “thnx Media” kuruldu!

CRM Grup bünyesinde “thnx Media” hayata geçirildi. Prodüksiyon, sosyal medya, influencer iletişimi, tanıtım alanlarında hizmet verecek olan thnx Medya; turizm sektörüne yol arkadaşlığı etmek için profesyonel kadrosuyla, müşterilerini hedeflerine ulaştırma yolunda ilerlemeye hazırlanıyor.

27.01.2022
Haber Fanburger 2. Şubesiyle şimdi Kavacık’ta!

Yaptığı yatırımlarla yeme- içme sektöründe de büyümeyi hedefleyen CRM Grup, FanBurger markasını zincirleştirme çalışmalarına hızla devam ediyor. 2021 yılının ilk aylarında açılan Kurtköy Lens İstanbul şubesinin ardından Kavacık şubesinin kapılarını açtı. Sağlık, lezzet ve kaliteli servisten ödün vermeyen FanBurger, Kavacık şubesinde de müşterilerini aynı hizmetle ağırlamaya devam ediyor. Fanburger 2022 yılında şube sayısını 15’e çıkarmayı hedefliyor.

https://fanburger.net/

12.01.2022
Haber CRM Grup, turizm yatırımlarına Le Chic Fethiye Otel ile devam ediyor!

Turizm sektöründe elde ettiği başarıların ardından CRM Grup, Le Chic Fethiye Otel ile müşterilerine kapılarını açıyor. Fethiye kent merkezine yaklaşık 38 km uzaklıkta, Karaağaç’ın Yediburunlar mevkiinde seçkin, şık ve sıra dışı tatil deneyimleri sunma gayesiyle yola çıkan Le Chic Fethiye Otel, doğanın ortasında, Ege maviliklerinin üzerinde 7 adet dome’dan (kubbe tipi odalar) oluşup, kişiye özel havuzları, konforlu ve keyifli konaklama detayları, romantik konumu ve doğaya dost yaklaşımıyla benzersiz tatil anıları vadediyor. Hafızalarda yer edecek eşsiz manzarası, lezzetli yemekleri, sakin doğası ve konseptiyle ön plana çıkan Le Chic, tatil anlayışını bir üst seviyeye taşımaya hazırlanıyor.

https://lechicfethiye.com/

21.12.2021
Haber Fanburger Açıldı!

Yeme içme sektöründe zincir marka haline getirilmesi planlanan Fan Burger, ilk şubesiyle Lens İstanbul’da açıldı. CRM Grup yatırımlarından biri olan Fan Burger markası, şube sayısını 2022 yılında 15’e, 2023 yılında ise 30’a çıkarmayı hedefliyor.

Uluslararası kalite ve hijyen standartlarında hizmet vermeyi benimseyen Fan Burger, sürekli olarak kaliteli ve lezzetli ürün çeşitlerini artırmayı benimsiyor. Ekonomik ve her bütçeye uygun alternatifleriyle, hızlı servis eğitimlerinin birleştirilmesiyle kısa sürede rakiplerinden ayrılmayı hedefleyen Fan Burger, sektöre hızlı bir giriş yaptı.

4.06.2021
Haber WOX Türkiye Açıldı!

Avrupa Eğlence yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Türkiye’nin en büyük konsept trambolin parkları Flyzone’ların mimarı olan Avrupa Eğlence, yine Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek İllüzyon ve Oyuncak Müzesi Wox Türkiye’yi hayata geçirdi.

İstanbul Mall of İstanbul’da kapılarını açan illüzyonun büyüleyici dünyasını eşsiz mimari ve teknolojinin birleşmesiyle ziyaretçilerine sunan WOX Türkiye, açıldığı günden itibaren binlerce yerli ve yabancı ziyaretçiyi ağırladı. Müze içerisinde bulunan, tarihe tanıklık etmiş binlerce oyuncak her yaştan ziyaretçiye unutulmaz anlar yaşatırken, illüzyonun hayran bırakan dünyası ise, görenleri unutulmaz bir yolculuğa çıkarıyor. Geçmişten günümüze, 1800’lerden 90’lı yıllara uzanan unutulmaz oyuncakların sergilendiği Wox Türkiye’de, teknolojiyle donatılan illüzyonun büyüleyici dünyasına giriş yapılıyor. 32 farklı bölümden oluşturulan illüzyon alanı, her yaştan ziyaretçiye unutulmaz anlar yaşatıyor.

Y, X, Z kuşağı… Her yaşa özel…

Müze içerisinde bulunan 4500 parça oyuncağın tarihe tanıklık ettiğini belirten Avrupa Eğlence Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Becer, “Müzemizde ebeveynler geçmişe yolculuk yaparken, çocuklar anne babalarının oynadığı oyuncakları görüyor. Z kuşağı illüzyonun teknolojik dünyasına geçiş yaparken, ebeveynler de yeni nesil eğlenceye eşlik ediyor. Herkese hitap eden bir müze hayata geçirdik.” diye konuştu. Wox Türkiye içerisinde bulunan tüm ünitelerin yerli üretim olduğunun altını çizen Becer, “Türkiye’de ilk defa illüzyon ve oyuncağı birleştirdiğimiz bir müze oluşturmamızın yanı sıra, Türkiye’de ilk defa yerli üretim yaparak bir müze de gerçekleştirmiş olduk” dedi.

Sağlıklı ziyaret için önlemler alındı!

Kısıtlama günleri haricinde her gün 11:30 – 20:00 saatleri arasında ziyarete açık olan Wox Türkiye’de bilet fiyatları yetişkin 69 TL, öğrenci 49 TL olarak belirlendi. Aile paketlerinin de sunulduğu Wox Türkiye’yi 2 yetişkin 2 çocuklu bir aile 205 TL’ye ziyaret edebiliyor. Pandemi önlemleri kapsamında yüzde 50 kapasiteyle hizmet veren müzede, tüm dezenfekte işlemleri profesyonel ekipler tarafından yapılıyor.

4.06.2021
Haber CRM Grup Eğlencede Çok İleri Gitti!

CRM Grup ve 24 Gayrimenkul iştirakiyle 2018 yılında Avrupa Eğlence çatısı altında hayata geçirilen Türkiye’nin ilk ve en büyük trambolin parkı “Flyzone”, 2021 yılına 5. Şubesiyle girmeye hazırlanıyor.

Eğlence ve sporu bir araya getiren, sosyalleşirken bağışıklığı güçlendiren, tüm dünyada kabul görmüş sağlıklı etkinliklerin başında gelen trambolinleri Türkiye’de konsept park olarak hayata geçiren Flyzone, 2021 yılına 5. Şubesiyle giriyor. Pandemi dönemini avantaja çevirdiklerini ve o dönemde toplamda 30 milyon TL’lik yatırımla, Flyzone Türkiye’nin şube sayısını 5’e çıkardıklarını kaydeden Avrupa Eğlence Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Becer, “Bu sürede inşaatlarımız devam etti. Yıl sonunda Lens İstanbul, Taksim Demirören AVM, Torium, Nevşehir Nissara Avm ve Mall of İstanbul olarak 5 şubemizi de hayata geçirmiş olacağız” dedi.

Oyuncak ve İllüzyon Müzesi Wox Türkiye geliyor!

Türkiye’nin ilk Oyuncak ve İllüzyon Müzesi Wox Türkiye’nin inşaatı da tamamlandı. Eğlence yatırımlarına hız kesmeden devam eden Avrupa Eğlence, 2021 yılında bu müzenin sayısını da 2’ye çıkaracak. İllüzyonun nefes kesen hallerini son teknolojiyle sergileyecek olan Wox Türkiye, içerisinde binlerce oyuncaktan oluşan koleksiyonunu da meraklılarıyla buluşturacak. Ziyaretçilerin bakış açılarını başka boyuta taşımayı hedefleyerek tasarlanan Wox Türkiye, yeni yılda en çok konuşulacak eğlence markalarından biri olacak.

5.02.2021
Haber CRM Grup Boom Club'ı kurdu!

Türkiye’nin en büyük reklam ajansı CRM Medya’yı bünyesinde bulunduran Crm Grup , reklam sektörüne yepyeni bir soluk getirecek yeni girişimini hayata geçirdi. İstanbul Çekmeköy’de faaliyete geçirdiği Boom Club ile özel ve yetenekli gençlere akademik eğitimler vererek “Kalifiye fenomen” yetiştirmeyi hedefleyen CRM Grup , bu projesiyle reklam sektöründe yepyeni bir işe daha imzasını atıyor.

“Yetenekli gençlere eğitim verilecek”

Son dönemde pazarlama kampanyalarının olmazsa olmaz iletişim modellerinden biri olan “İnfluencer iletişimi” ile yakından ilgilenen CRM Medya, bu sektördeki açığı da farkederek, yeni bir eğitim modeli hayata geçirdi. Boom Club ile başvurular arasından seçilecek özel ve yetenekli gençlere, dans, diksiyon, oyunculuk gibi eğitimler vererek, “influencer” olma yöntemleri anlatılarak, kalifiye ve yetenekli influencerların sektöre kazandırılması hedefleniyor. CRM Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Becer ise; “Reklamcılık sektörünün son dönemde yoğun olarak yöneldiği influencer’ları gözlemlediğimizde, hiçbir özelliği olmayan kişilerin dahi milyonlarca takipçisi olduğunu gördük. Büyük bir ekonomik pastaya sahip olan bu sektöre daha kaliteli kişiler yetiştirmeyi hedefledik”dedi.

5.02.2021
Haber Sosyal medyada reklam yasağı uzlaşmacı bir yaklaşımla çözülmeli

Dijital reklamcılık alanında faaliyet gösteren CRM Group Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Becer, Türkiye’de temsilci atamayan sosyal ağlara reklam yasağının e-ticaret yapan KOBİ’leri olumsuz etkileyeceğini belirterek, “Bu konunun yasaklamadan ziyade daha uzlaşmacı bir yaklaşımla çözümlenmesi gerekiyor” dedi. Temmuz ayında meclisten geçen sosyal medya yasasına göre; sosyal medya şirketlerine bir süre tanınarak temsilci atanmaları istenmişti. Resmi bir temsilci atamayan Facebook, Twitter, Youtube, Tiktok ve Instagram’a ise kasım ayında 30’ar milyon lira ceza kesilmişti. Ancak henüz bir temsilci atama haberi gelmedi. Tanınan süre içerisinde de bu haberin gelmemesi durumunda para cezalarının dışında Türkiye’deki vergi mükelleflerinin bu ağlara reklam vermeleri de yasaklanacak.

“YASAK GELİR DİYE ENDİŞE EDİYORUZ”

Pandemi döneminde e-ticaretin artığını ve süreçten olumsuz etkileneceklerini dile getiren CRM Group Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Becer, “Bu çok ciddi bir karar. Bu reklam yasağı gelirse, yurt içi ve yurt dışı pazarda kendilerini tanıtma, ürünlerini satma imkanı bulan satıcılar, zaten pandemi sürecinde çok zor günler geçirirken, bir de bu kararla zarar görebilir. Bu konunun yasaklamadan ziyade daha uzlaşmacı bir yaklaşımla çözümlenmesi gerekiyor. Hükümetin aldığı kararı destekliyoruz, tabi ki vergi versinler ancak reklam yasakları gelir diye endişe ediyoruz” diye konuştu.

“GÜNDE ORTALAMA 2 SAAT 52 DAKİKA SOSYAL MEDYADAYIZ”

Türkiye’de 7 milyon gencin sosyal medya hesabı olduğunu ve karardan etkileneceğini anlatan Becer, “Türkiye’de 7 milyon genç sosyal medya kullanıyor. Toplam 54 milyon kişi de yine mobil cihazlarından bu ağlarda ortalama günlük 2 saat 52 dakika zaman geçiriyor. Toplam sosyal medya kullanıcılarının neredeyse yarısı 20-30 yaş arasında” ifadelerini kullandı.

21.01.2021
Haber Somer Şef, Mekanın Sahibine Geldik’te!

Dünyanın en ünlü şeflerinden biri olan, Türkiye’nin MasterChef’i Somer Sivrioğlu bu hafta Mekanın Sahibine Geldik programında Hakan Bilgin’in konuğu oldu.

Avustralya yolculuğundan, MasterChef olma hikayesine, aşktan, gastronomiye Somer Sivrioğlu’na hiç sorulmayan soruların sorulduğu programda, ünlü şefin bilinmeyen hikayesi izleyicilerle buluşuyor.

Mekanın Sahibine geldik programı Hakan Bilgin sunuculuğunda, her hafta Salı ve Cuma günleri sadece Youtube’da!

Programı izlemek için tıklayın: https://www.youtube.com/watch?v=wRvYuJ7-Vmg

21.01.2021
Haber CRM Medya İletişime de Başladı!

2012 yılından beri dijital danışmanlık ve reklamcılık alanlarında Türkiye’nin önde gelen markalarına hizmet veren CRM Medya, iletişim danışmanlığı hizmetini de bünyesine ekleyerek 360 derecelik dijital ajans ayağını tamamlamış oldu.


CRM Group iştiraklerinden olan CRM Medya’yı 2012 yılında kurarak, kısa sürede Türkiye’nin en önemli reklam ajanslarından biri haline getiren CRM Medya Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Becer, bu sürede Google tarafından 12 kez ödüllendirildi.

Gayrimenkul, turizm ve sağlık sektöründe ülkenin önde gelen firmalarına dijital reklamcılık ve danışmanlık hizmeti sunan CRM Medya, PR ve İletişim Danışmanlığı hizmeti de vermeye başladı. Kurumsal kimlik oluşturma, medya iletişimi, medya danışmanlığı, kriz iletişimi, marka konumlandırması, şirket içi pazarlama eğitimleri gibi alanlarda da müşterilerine destek verecek olan CRM Medya, algı ve itibar yönetimi, yönetici görünürlük çalışmaları ve strateji geliştirme alanlarında da müşterilerine etkili hizmetler sunuyor.

Google tarafından 12 kez “En iyi partner” ödülüne layık görülen CRM Medya Kurucusu Ramazan Becer, “Bugüne kadar Türkiye’nin önde gelen markalarına pazarlama, reklam ve satış konularında partnerlik yaptık, ancak gelen talep doğrultusunda kurumsal kimlik oluşturma, imaj yönetimi ve basın iletişimi konularında da hizmet vermeye başladık. 360 derece ajans hizmetimiz böylelikle tamamlanmış oldu” dedi.

Sektörün Öncü Markaları CRM’e Emanet!

CRM Medya, iletişim danışmanlığı konusunda, PR, tanıtım, lansman gibi hizmetler sunarak, çalıştıkları markaların bilinirliğini artıracak işler yapmak için deneyimli iletişim direktörü Yelda Akgün ile yollarını birleştirdi. Uzun yıllar Sabah, Milliyet, Habertürk gibi gazetelerde çeşitli görevlerde yer alan Akgün, 2013-2020 yılları arasında tüm Viaport markalarının iletişim çalışmalarını yürüttükten sonra, 2020 yılının ilk yarısından itibaren CRM Group bünyesinde Kurumsal İletişim Direktörlüğünü üstlendi.

CRM İletişim ile birlikte Türkiye’nin en büyük markalarına hizmet vereceklerini belirten Akgün, “Özellikle pandemi sebebiyle duran pazarlama ve iletişim faaliyetleri kaldığı yerden devam ediyor. Biz de markalarımızın yol arkadaşı olarak hizmet vermeye devam edeceğiz” dedi.

Grup şirket markalarından olan Flyzone Türkiye, WOX Türkiye Oyuncak ve İllüzyon Müzesi, Dumadum Çocuk Eğlence Merkezi gibi markaların yanı sıra, Inhouse Global, Demay A.Ş gibi sektörünün lider markaları da CRM Medya çatısı altında iletişim danışmanlığı hizmetinden faydalanıyor. Bunların yanında TikTok, YouTube, Instagram fenomenlerine de iletişim danışmanlığı hizmeti vermeye başlayan CRM İletişim, geleneksel medya ve dijital medya mecralarını harmanlayarak, birlikte çalıştığı kişi, kurum ve markaları başarıya ulaştırma konusunda emin adımlarla ilerliyor.

21.01.2021
 • CRM Grup, Türkiye’nin ilk e-seyahat acentesi Tatil.com’u aldı-İnternethaber

  5.08.2022
 • Tatil.com'u CRM Grup satın aldı

  5.08.2022
 • Tatil.com artık CRM Grup bünyesinde

  5.08.2022
 • CRM Grup Tatil.com'u satın aldı

  5.08.2022
 • Tatil.com'u CRM Grup satın aldı

  5.08.2022
 • CRM Grup, Tatil.com'u satın aldı

  5.08.2022
 • Turizmde Yeni Hamle

  5.08.2022
 • CRM GRUP I A PARA DEĞİŞİM ZAMANI PROGRAMI TATİL.COM YATIRIMI

  17.12.2020
 • CRM GRUP I BLOOMBERG HT İŞ DÜNYASI PROGRAMI TATİL.COM YATIRIMI

  17.12.2020
 • CRM Grup, Türkiye’nin ilk e-seyahat acentesi Tatil.com’u aldı-Ensonhaber

  5.08.2022
 • CRM Grup, Türkiye’nin ilk e-seyahat acentesi Tatil.com’u aldı-Haber7

  5.08.2022
 • CRM Grup, Türkiye’nin ilk e-seyahat acentesi Tatil.com’u aldı-Sabah

  5.08.2022
 • CRM Grup, Türkiye’nin ilk e-seyahat acentesi Tatil.com’u aldı-TGRT Haber

  5.08.2022
 • CRM Grup, Türkiye’nin ilk e-seyahat acentesi Tatil.com’u aldı-Türkiye Gazetesi

  5.08.2022
 • Holimax'ten turizm sektöründe ilk QR kodlu reklam filmi!

  Dijital dünyanın hızına ayak uydurmaya çalışan markalar, teknolojinin imkanlarından faydalanarak tüketicilerin hızlı alışveriş yapmasına olanak sağlıyor. Türkiye’nin en genç turizm markası Holimax, 1 Şubat’ta yayınlanmaya başlayan reklam filminde Türkiye’de ilk defa turizm sektöründe QR Kodlu alışverişi ön plana çıkardı.

  Pandemi döneminde hayatımıza giren kare kodlar günden güne kullanımı yaygınlaşan bir özellik olarak ön plana çıkıyor. 2022 yaz sezonu hazırlıklarını tamamlayan Holimax, yeni sezon için fırsatları anlattığı reklam filminde QR Kod teknolojisini merkezine koyarak reklam çeken ilk marka oldu. “Arkadaşını getir, tüm indirimlere ek yüzde 50’ye varan indirim kazan” mottosuyla çekilen filmin başrolünü ünlü oyuncu Hakan Bilgin üstlendi. 2 ayrı reklam filmiyle anlatılması planlanan kampanyanın ilk filminde, Hakan Bilgin elinde tuttuğu QR Kod ile, izleycilere bir sonraki reklama kadar telefonlarını hazırlamasını ve QR Kod okuyucuyu açmasını söylüyor. Interaktif bir reklam filmi çekmek istediklerini belirten Yönetmen Ramiz Bayraktar, “İzlenip geçilen ve unutulan bir film yapmak istemedik. İnteraktif olarak hazırladığımız bu kampanyada hem geri dönüşler kolayca takip edilebilecek, hem de tüketiciler hızla hedefledikleri sayfaya gidip alışverişlerini tamamlayabilecekler” dedi.

  “Turizm sektörüne değer katacak kampanya hedefledik”

  Turizm sektörünün bu yıldan oldukça umutlu olduğunu belirten Holimax Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Becer, “Dünyanın en güzel tesislerine sahip ülkemiz, pandemiden kalan yorgunluğunu bu sezonda atmaya hazırlanıyor. Biz de Holimax olarak, alışveriş kolaylığı sunan kampanyamızı planladık. Her tatilci bir acente oluyor ve her getirdiği arkadaşı için tüm indirimlere ek yüzde 50’ye yakın indirim sağlayabiliyor” diye konuştu. 1 aya yakın sürecek reklam kampanyasının, devamının da geleceğini kaydeden Becer, “Çok enerjik ve interaktif reklam kampanyası hazırladık. Umuyorum ki son tüketicinin de beğenisini kazanırız” diye konuştu.

  REKLAMIN BAŞLIĞI: Holimax Öner Kazan Sistemi
  REKLAM VEREN: Holimax (CRM Grup)
  REKLAM AJANSI: ZIT Ajans
  KREATİF DİREKTÖR: Ramiz Bayraktar
  AJANS EKİBİ: Selahattin Tunçer, Emir Tabur, Ceren Terzi
  MEDYA AJANSI: UNION İstanbul
  YAPIMEVİ: Filmoloji
  YÖNETMEN: Ramiz Bayraktar
  POST-PRODÜKSİYON: ZIT

  Holimax reklam filmini indirmek için: https://we.tl/t-DcctvatjbL
  Holimax reklam filmini izlemek için: https://www.youtube.com/watch?v=7F0fbO-Nvg0

  14.02.2022
 • Holimax’ten turizme arkadaşını getir tatili kazan dopingi!

  Holimax, turizm sektörüne yeni bir soluk getirecek kampanyasını tatilcilerin beğenisine sundu. Maliyetlerin artmasıyla birlikte, tatilcileri yüksek fiyatlı tatil yapma derdinden kurtarmak için hazırlanan kampanya, şimdiden tüketicilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.

  Türkiye’de artan enflasyon maliyetleri, döviz kurlarındaki dalgalanmalar gibi sebeplerle, turizm sektöründe yükselen konaklama fiyatları, Holimax’i yeni bir kampanya arayışına yöneltti. 10 bin TL’lik bir tatili 5 bin TL’ye nasıl alırsınız? Mottosuyla hayata geçirilen kampanyada, tatilciler adeta bir acenta gibi, getirdiği arkadaşından yüzde 5 tatil komisyonu kazanma şansına sahip oluyor. Kampanyadan faydalanmak için ön rezervasyonla seçtiği tatilin yüzde 50’sini ödeyecek olan tatilciler, diğer yüzde 50 ödemeye kadar tatil rezervasyonu yapmaya aracılık ettiği her kişi için yüzde 5 bonus kazanacak. Bu bonuslarla birlikte diğer yüzde 50’sini ödemekten de feragat edebilecek. Tatil maliyetinin üzerinde bonus kazanan kişiler olursa da, bir sonraki tatili için o bonuslarını kullanabilecek.

  “Her tatilci bir turizm acentesi olacak”

  Holimax olarak turizm sektöründe ilk defa hayata geçirilen bu kampanyayı 1 Şubat itibariyle son kullanıcıya sunduklarını belirten Holimax Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Becer, “Son 2 yıldır Covid salgını sebebiyle durma noktasına gelen turizm sektörünü canlandırmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Özellikle yerli turist için ekonomideki dalgalanmaların artan maliyetler sebebiyle tatil yapma özgürlüğünü kısıtlayacağını öngörerek bu kampanyayı hayata geçirdik” dedi. Turizm sektörü için reklam ve pazarlama bütçelerini azaltıp, bu sistemden tatilcilere bonus olarak pay verdiklerini kaydeden Becer, “Bu kampanya modeliyle, her tatilci bizim için adeta bir turizm acentesi oluyor. Her önerdikleri kişi için yüzde 5 komisyon bonusu alacak olan tatilciler, cüzdanlarında biriken miktarlarla tatillerini çok ucuza getirebiliyorlar”dedi.

  Holimax reklam filmini izlemek için: https://www.youtube.com/watch?v=7F0fbO-Nvg0
  Holimax web sitesini ziyaret etmek için: https://holimax.com/

  2.02.2022
 • Holimax'in Herkese Kazandıran Kampanyası!

  17.12.2020
 • Holimax | Öner Kazan Zamanı

  17.12.2020
 • Turizm sektörünün yeni yol arkadaşı “thnx Media” kuruldu!

  CRM Grup bünyesinde “thnx Media” hayata geçirildi. Prodüksiyon, sosyal medya, influencer iletişimi, tanıtım alanlarında hizmet verecek olan thnx Medya; turizm sektörüne yol arkadaşlığı etmek için profesyonel kadrosuyla, müşterilerini hedeflerine ulaştırma yolunda ilerlemeye hazırlanıyor.

  27.01.2022
 • Fanburger 2. Şubesiyle şimdi Kavacık’ta!

  Yaptığı yatırımlarla yeme- içme sektöründe de büyümeyi hedefleyen CRM Grup, FanBurger markasını zincirleştirme çalışmalarına hızla devam ediyor. 2021 yılının ilk aylarında açılan Kurtköy Lens İstanbul şubesinin ardından Kavacık şubesinin kapılarını açtı. Sağlık, lezzet ve kaliteli servisten ödün vermeyen FanBurger, Kavacık şubesinde de müşterilerini aynı hizmetle ağırlamaya devam ediyor. Fanburger 2022 yılında şube sayısını 15’e çıkarmayı hedefliyor.

  https://fanburger.net/

  12.01.2022
 • Holimax YKB Becer: “Yerli turist için erken rezervasyon büyük avantaj'

  17.12.2020
 • CRM Turizm Ntv’de

  17.12.2020
 • Coronaya karşı turizmde hazırlıklar

  17.12.2020
 • CRM Grup Türkiye’nin ilk İllüzyon ve Oyuncak Müzesi Wox Türkiye’yi açtı

  17.12.2020
 • Wox Türkiye CNN Türk’te

  17.12.2020
 • Turizmin aktörleri CRM Turizm etkinliğinde buluştu

  Turizm sektör temsilcileri sinemada buluştu! 18 yıl sonra yeniden beyaz perdeye taşınan Matrix filminin ön gösterimi, turizm sektörünün temsilcilerini bir araya getirdi. Holimax tarafından düzenlenen davette, sektörün önde gelen isimleri bir araya geldi ve eğlenceli zaman geçirdi. 2021 yılını yüz güldüren gelişmelerle tamamlayan turizm sektörü, 2022 hazırlıklarına tüm hızıyla devam ediyor. Sektörün en önemli yol arkadaşı olarak gösterilen Holimax, geçtiğimiz akşam düzenlediği mini davet ile sektör temsilcilerini bir araya getirdi. Antalya Mall Of’da 18 yıl sonra izleyicisiyle buluşan Matrix’in ön gösterimini izleyen davetliler, Holimax’in 2022 yeni sezon reklam filmini de beyaz perdeden izledi. Davet sonrası bir arada olmaktan memnuniyet duyduklarını da belirten temsilciler, yeni sezon hazırlıkları için de bilgi alışverişinde bulundu. “2022 yılı turizmin parlayan yıldızı olacak” Holimax olarak turizm sektörünün yol arkadaşı olmaya devam ettiklerini belirten CRM Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Becer, “Yeni yıl bitmeden sektör temsilcilerimizle bir araya gelerek bu etkinliği gerçekleştirmekten dolayı çok mutluyuz. Yeni yıl için hazırlıklarımızı, yatırım planlarımızı tamamladık. Holimax olarak sektörümüzün en büyük destekçisi olmaya devam edeceğiz” diye konuştu. Yeni sezonda Türkiye’de özellikle resort turizminden çok umutlu olduklarını kaydeden Becer, “Pandeminin etkilerini aza indirdiğimiz bir sezon olmasını ümit ediyoruz. Özellikle yerli turistler için bu yıl bir fırsat yılı olacak” dedi.

  12.01.2022
 • Woop Müzik’ten Selda Bağcan ve Ramiz imzasıyla

  Selda Bağcan ve Ramiz’den “Yaz Gazeteci Yaz” Türk Halk Müziği’nin dev seslerinden Selda Bağcan ile Rap’in ünlü ismi Ramiz, listeleri yerinden oynatacak düeti “Yaz Gazeteci Yaz” ile sevenleriyle buluştu. Türk Halk Müziğinin dev seslerinden Selda Bağcan’ın 40 yıl önce seslendirdiği şarkıya cover yapan Ramiz, halk müziği ile rap’i birleştirerek “Yaz Gazeteci Yaz” şarkısını yeniden uyarladı. Selda Bağcan ile böyle bir projede olmaktan onur duyduğunu belirten Ramiz, “Bu proje benim için unutulmaz bir gurur kaynağı oldu. Selda Bağcan gibi topluma mal olmuş bir sanatçıyla bu işe imza atmaktan çok mutluyum” dedi. Tüm dijital platformlarda yayınlanmaya başlayan düet, şimdiden binlerce insanın beğenisini kazandı. Günümüzün altyapısına ve sound’una göre hazırlanan şarkı, şimdiden listeleri zorlayacak gibi gözüküyor. YAZ GAZETECİ YAZ DİNLEMEK İÇİN: https://www.youtube.com/watch?v=wYmT0DiRYQk Selda Bağcan & Ramiz – Yaz Gazeteci Yaz Söz - Müzik: Ali Sultan Ramiz Sözler & Beat: Ramiz Bayraktar Mix & Mastering: Ramiz Bayraktar Yaz gazeteci bi' haksızlık varsa, Yaz gazeteci birisi çalarsa, Yaz gazeteci birisi susarsa, Yaz gazeteci birisi yanarsa! Kaleminle zalimleri yen, Yaşatmak için ol bi neden, Masum gariban giymesin kefen, Sana güvenir bak bunca ezilen. Aman gazeteci gel bizim köye bizim halları da yaz, Şehirde ojeli parmakları yazma, Bir de bizim köyde nasırlanmış elleri de Yaz yaz gazeteci yaz, Yaz yaz efendi yaz, Yaz yaz gazeteci yaz, Yaz yaz efendi yaz, Bankada parası olan kulları yazma, Onlara aldanıp yolundan azma, Şehirden asfalt geçen yolları yazma, Bir de bizim köyden eşşek geçmeyen yolları da Yaz yaz gazeteci yaz, Yaz yaz efendi yaz, Yaz yaz gazeteci yaz, Yaz yaz efendi yaz. Şöhretten bunalmış dilleri yazma, Kendi bahçendeki gülleri yazma, Haksız yere genç öldüren elleri yazma, Doğuda doktorsuz ölen kulları da Yaz yaz gazeteci yaz, Yaz yaz efendi yaz, Yaz yaz gazeteci yaz, Yaz yaz efendi yaz. Yaz öldürülen tüm kadınları, Yaz tartamayan koca kantarı, Yaz görüp yine de susanları, Yaz kararıp giden yarınları. Yaz kara gecelere ışık ol! Yaz derdi olana bi umut ol! Yaz sesi çıkmayanın sesi ol! Gel hele, gel beri, ver eli, oynat şu kalemi, Mesele el ele, dil dile yürümek ileri, Gözünü karartıp, karanlıkta yak meşaleyi, Ona ne, buna ne, yaz yeterki tüm gerçekleri! Şöhretten bunalmış dilleri yazma, Kendi bahçendeki gülleri yazma, Haksız yere genç öldüren elleri yazma, Doğuda doktorsuz ölen kulları da Yaz yaz gazeteci yaz, Yaz yaz efendi yaz, Yaz yaz gazeteci yaz, Yaz yaz efendi yaz. Yaz gazeteci bi' haksızlık varsa, Yaz gazeteci birisi çalarsa, Yaz gazeteci birisi susarsa, Yaz gazeteci birisi yanarsa!

  12.01.2022
 • CRM Grup, turizm yatırımlarına Le Chic Fethiye Otel ile devam ediyor!

  Turizm sektöründe elde ettiği başarıların ardından CRM Grup, Le Chic Fethiye Otel ile müşterilerine kapılarını açıyor. Fethiye kent merkezine yaklaşık 38 km uzaklıkta, Karaağaç’ın Yediburunlar mevkiinde seçkin, şık ve sıra dışı tatil deneyimleri sunma gayesiyle yola çıkan Le Chic Fethiye Otel, doğanın ortasında, Ege maviliklerinin üzerinde 7 adet dome’dan (kubbe tipi odalar) oluşup, kişiye özel havuzları, konforlu ve keyifli konaklama detayları, romantik konumu ve doğaya dost yaklaşımıyla benzersiz tatil anıları vadediyor. Hafızalarda yer edecek eşsiz manzarası, lezzetli yemekleri, sakin doğası ve konseptiyle ön plana çıkan Le Chic, tatil anlayışını bir üst seviyeye taşımaya hazırlanıyor.

  https://lechicfethiye.com/

  21.12.2021
 • 1 Temmuz İtibari İle Kalkan Yasaklar Ve Eğlence Sektörü - İş'in Sırrı Programı

  17.12.2020
 • Fanburger Açıldı!

  Yeme içme sektöründe zincir marka haline getirilmesi planlanan Fan Burger, ilk şubesiyle Lens İstanbul’da açıldı. CRM Grup yatırımlarından biri olan Fan Burger markası, şube sayısını 2022 yılında 15’e, 2023 yılında ise 30’a çıkarmayı hedefliyor.

  Uluslararası kalite ve hijyen standartlarında hizmet vermeyi benimseyen Fan Burger, sürekli olarak kaliteli ve lezzetli ürün çeşitlerini artırmayı benimsiyor. Ekonomik ve her bütçeye uygun alternatifleriyle, hızlı servis eğitimlerinin birleştirilmesiyle kısa sürede rakiplerinden ayrılmayı hedefleyen Fan Burger, sektöre hızlı bir giriş yaptı.

  4.06.2021
 • WOX Türkiye Açıldı!

  Avrupa Eğlence yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Türkiye’nin en büyük konsept trambolin parkları Flyzone’ların mimarı olan Avrupa Eğlence, yine Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek İllüzyon ve Oyuncak Müzesi Wox Türkiye’yi hayata geçirdi.

  İstanbul Mall of İstanbul’da kapılarını açan illüzyonun büyüleyici dünyasını eşsiz mimari ve teknolojinin birleşmesiyle ziyaretçilerine sunan WOX Türkiye, açıldığı günden itibaren binlerce yerli ve yabancı ziyaretçiyi ağırladı. Müze içerisinde bulunan, tarihe tanıklık etmiş binlerce oyuncak her yaştan ziyaretçiye unutulmaz anlar yaşatırken, illüzyonun hayran bırakan dünyası ise, görenleri unutulmaz bir yolculuğa çıkarıyor. Geçmişten günümüze, 1800’lerden 90’lı yıllara uzanan unutulmaz oyuncakların sergilendiği Wox Türkiye’de, teknolojiyle donatılan illüzyonun büyüleyici dünyasına giriş yapılıyor. 32 farklı bölümden oluşturulan illüzyon alanı, her yaştan ziyaretçiye unutulmaz anlar yaşatıyor.

  Y, X, Z kuşağı… Her yaşa özel…

  Müze içerisinde bulunan 4500 parça oyuncağın tarihe tanıklık ettiğini belirten Avrupa Eğlence Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Becer, “Müzemizde ebeveynler geçmişe yolculuk yaparken, çocuklar anne babalarının oynadığı oyuncakları görüyor. Z kuşağı illüzyonun teknolojik dünyasına geçiş yaparken, ebeveynler de yeni nesil eğlenceye eşlik ediyor. Herkese hitap eden bir müze hayata geçirdik.” diye konuştu. Wox Türkiye içerisinde bulunan tüm ünitelerin yerli üretim olduğunun altını çizen Becer, “Türkiye’de ilk defa illüzyon ve oyuncağı birleştirdiğimiz bir müze oluşturmamızın yanı sıra, Türkiye’de ilk defa yerli üretim yaparak bir müze de gerçekleştirmiş olduk” dedi.

  Sağlıklı ziyaret için önlemler alındı!

  Kısıtlama günleri haricinde her gün 11:30 – 20:00 saatleri arasında ziyarete açık olan Wox Türkiye’de bilet fiyatları yetişkin 69 TL, öğrenci 49 TL olarak belirlendi. Aile paketlerinin de sunulduğu Wox Türkiye’yi 2 yetişkin 2 çocuklu bir aile 205 TL’ye ziyaret edebiliyor. Pandemi önlemleri kapsamında yüzde 50 kapasiteyle hizmet veren müzede, tüm dezenfekte işlemleri profesyonel ekipler tarafından yapılıyor.

  4.06.2021
 • CRM Grup Eğlencede Çok İleri Gitti!

  CRM Grup ve 24 Gayrimenkul iştirakiyle 2018 yılında Avrupa Eğlence çatısı altında hayata geçirilen Türkiye’nin ilk ve en büyük trambolin parkı “Flyzone”, 2021 yılına 5. Şubesiyle girmeye hazırlanıyor.

  Eğlence ve sporu bir araya getiren, sosyalleşirken bağışıklığı güçlendiren, tüm dünyada kabul görmüş sağlıklı etkinliklerin başında gelen trambolinleri Türkiye’de konsept park olarak hayata geçiren Flyzone, 2021 yılına 5. Şubesiyle giriyor. Pandemi dönemini avantaja çevirdiklerini ve o dönemde toplamda 30 milyon TL’lik yatırımla, Flyzone Türkiye’nin şube sayısını 5’e çıkardıklarını kaydeden Avrupa Eğlence Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Becer, “Bu sürede inşaatlarımız devam etti. Yıl sonunda Lens İstanbul, Taksim Demirören AVM, Torium, Nevşehir Nissara Avm ve Mall of İstanbul olarak 5 şubemizi de hayata geçirmiş olacağız” dedi.

  Oyuncak ve İllüzyon Müzesi Wox Türkiye geliyor!

  Türkiye’nin ilk Oyuncak ve İllüzyon Müzesi Wox Türkiye’nin inşaatı da tamamlandı. Eğlence yatırımlarına hız kesmeden devam eden Avrupa Eğlence, 2021 yılında bu müzenin sayısını da 2’ye çıkaracak. İllüzyonun nefes kesen hallerini son teknolojiyle sergileyecek olan Wox Türkiye, içerisinde binlerce oyuncaktan oluşan koleksiyonunu da meraklılarıyla buluşturacak. Ziyaretçilerin bakış açılarını başka boyuta taşımayı hedefleyerek tasarlanan Wox Türkiye, yeni yılda en çok konuşulacak eğlence markalarından biri olacak.

  5.02.2021
 • CRM Grup Boom Club'ı kurdu!

  Türkiye’nin en büyük reklam ajansı CRM Medya’yı bünyesinde bulunduran Crm Grup , reklam sektörüne yepyeni bir soluk getirecek yeni girişimini hayata geçirdi. İstanbul Çekmeköy’de faaliyete geçirdiği Boom Club ile özel ve yetenekli gençlere akademik eğitimler vererek “Kalifiye fenomen” yetiştirmeyi hedefleyen CRM Grup , bu projesiyle reklam sektöründe yepyeni bir işe daha imzasını atıyor.

  “Yetenekli gençlere eğitim verilecek”

  Son dönemde pazarlama kampanyalarının olmazsa olmaz iletişim modellerinden biri olan “İnfluencer iletişimi” ile yakından ilgilenen CRM Medya, bu sektördeki açığı da farkederek, yeni bir eğitim modeli hayata geçirdi. Boom Club ile başvurular arasından seçilecek özel ve yetenekli gençlere, dans, diksiyon, oyunculuk gibi eğitimler vererek, “influencer” olma yöntemleri anlatılarak, kalifiye ve yetenekli influencerların sektöre kazandırılması hedefleniyor. CRM Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Becer ise; “Reklamcılık sektörünün son dönemde yoğun olarak yöneldiği influencer’ları gözlemlediğimizde, hiçbir özelliği olmayan kişilerin dahi milyonlarca takipçisi olduğunu gördük. Büyük bir ekonomik pastaya sahip olan bu sektöre daha kaliteli kişiler yetiştirmeyi hedefledik”dedi.

  5.02.2021
 • Google kesilen cezayı reklam verenden mi alacak?

  28.01.2021
 • Sosyal medyada reklam yasağı uzlaşmacı bir yaklaşımla çözülmeli

  Dijital reklamcılık alanında faaliyet gösteren CRM Group Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Becer, Türkiye’de temsilci atamayan sosyal ağlara reklam yasağının e-ticaret yapan KOBİ’leri olumsuz etkileyeceğini belirterek, “Bu konunun yasaklamadan ziyade daha uzlaşmacı bir yaklaşımla çözümlenmesi gerekiyor” dedi. Temmuz ayında meclisten geçen sosyal medya yasasına göre; sosyal medya şirketlerine bir süre tanınarak temsilci atanmaları istenmişti. Resmi bir temsilci atamayan Facebook, Twitter, Youtube, Tiktok ve Instagram’a ise kasım ayında 30’ar milyon lira ceza kesilmişti. Ancak henüz bir temsilci atama haberi gelmedi. Tanınan süre içerisinde de bu haberin gelmemesi durumunda para cezalarının dışında Türkiye’deki vergi mükelleflerinin bu ağlara reklam vermeleri de yasaklanacak.

  “YASAK GELİR DİYE ENDİŞE EDİYORUZ”

  Pandemi döneminde e-ticaretin artığını ve süreçten olumsuz etkileneceklerini dile getiren CRM Group Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Becer, “Bu çok ciddi bir karar. Bu reklam yasağı gelirse, yurt içi ve yurt dışı pazarda kendilerini tanıtma, ürünlerini satma imkanı bulan satıcılar, zaten pandemi sürecinde çok zor günler geçirirken, bir de bu kararla zarar görebilir. Bu konunun yasaklamadan ziyade daha uzlaşmacı bir yaklaşımla çözümlenmesi gerekiyor. Hükümetin aldığı kararı destekliyoruz, tabi ki vergi versinler ancak reklam yasakları gelir diye endişe ediyoruz” diye konuştu.

  “GÜNDE ORTALAMA 2 SAAT 52 DAKİKA SOSYAL MEDYADAYIZ”

  Türkiye’de 7 milyon gencin sosyal medya hesabı olduğunu ve karardan etkileneceğini anlatan Becer, “Türkiye’de 7 milyon genç sosyal medya kullanıyor. Toplam 54 milyon kişi de yine mobil cihazlarından bu ağlarda ortalama günlük 2 saat 52 dakika zaman geçiriyor. Toplam sosyal medya kullanıcılarının neredeyse yarısı 20-30 yaş arasında” ifadelerini kullandı.

  21.01.2021
 • Somer Şef, Mekanın Sahibine Geldik’te!

  Dünyanın en ünlü şeflerinden biri olan, Türkiye’nin MasterChef’i Somer Sivrioğlu bu hafta Mekanın Sahibine Geldik programında Hakan Bilgin’in konuğu oldu.

  Avustralya yolculuğundan, MasterChef olma hikayesine, aşktan, gastronomiye Somer Sivrioğlu’na hiç sorulmayan soruların sorulduğu programda, ünlü şefin bilinmeyen hikayesi izleyicilerle buluşuyor.

  Mekanın Sahibine geldik programı Hakan Bilgin sunuculuğunda, her hafta Salı ve Cuma günleri sadece Youtube’da!

  Programı izlemek için tıklayın: https://www.youtube.com/watch?v=wRvYuJ7-Vmg

  21.01.2021
 • CRM Medya İletişime de Başladı!

  2012 yılından beri dijital danışmanlık ve reklamcılık alanlarında Türkiye’nin önde gelen markalarına hizmet veren CRM Medya, iletişim danışmanlığı hizmetini de bünyesine ekleyerek 360 derecelik dijital ajans ayağını tamamlamış oldu.


  CRM Group iştiraklerinden olan CRM Medya’yı 2012 yılında kurarak, kısa sürede Türkiye’nin en önemli reklam ajanslarından biri haline getiren CRM Medya Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Becer, bu sürede Google tarafından 12 kez ödüllendirildi.

  Gayrimenkul, turizm ve sağlık sektöründe ülkenin önde gelen firmalarına dijital reklamcılık ve danışmanlık hizmeti sunan CRM Medya, PR ve İletişim Danışmanlığı hizmeti de vermeye başladı. Kurumsal kimlik oluşturma, medya iletişimi, medya danışmanlığı, kriz iletişimi, marka konumlandırması, şirket içi pazarlama eğitimleri gibi alanlarda da müşterilerine destek verecek olan CRM Medya, algı ve itibar yönetimi, yönetici görünürlük çalışmaları ve strateji geliştirme alanlarında da müşterilerine etkili hizmetler sunuyor.

  Google tarafından 12 kez “En iyi partner” ödülüne layık görülen CRM Medya Kurucusu Ramazan Becer, “Bugüne kadar Türkiye’nin önde gelen markalarına pazarlama, reklam ve satış konularında partnerlik yaptık, ancak gelen talep doğrultusunda kurumsal kimlik oluşturma, imaj yönetimi ve basın iletişimi konularında da hizmet vermeye başladık. 360 derece ajans hizmetimiz böylelikle tamamlanmış oldu” dedi.

  Sektörün Öncü Markaları CRM’e Emanet!

  CRM Medya, iletişim danışmanlığı konusunda, PR, tanıtım, lansman gibi hizmetler sunarak, çalıştıkları markaların bilinirliğini artıracak işler yapmak için deneyimli iletişim direktörü Yelda Akgün ile yollarını birleştirdi. Uzun yıllar Sabah, Milliyet, Habertürk gibi gazetelerde çeşitli görevlerde yer alan Akgün, 2013-2020 yılları arasında tüm Viaport markalarının iletişim çalışmalarını yürüttükten sonra, 2020 yılının ilk yarısından itibaren CRM Group bünyesinde Kurumsal İletişim Direktörlüğünü üstlendi.

  CRM İletişim ile birlikte Türkiye’nin en büyük markalarına hizmet vereceklerini belirten Akgün, “Özellikle pandemi sebebiyle duran pazarlama ve iletişim faaliyetleri kaldığı yerden devam ediyor. Biz de markalarımızın yol arkadaşı olarak hizmet vermeye devam edeceğiz” dedi.

  Grup şirket markalarından olan Flyzone Türkiye, WOX Türkiye Oyuncak ve İllüzyon Müzesi, Dumadum Çocuk Eğlence Merkezi gibi markaların yanı sıra, Inhouse Global, Demay A.Ş gibi sektörünün lider markaları da CRM Medya çatısı altında iletişim danışmanlığı hizmetinden faydalanıyor. Bunların yanında TikTok, YouTube, Instagram fenomenlerine de iletişim danışmanlığı hizmeti vermeye başlayan CRM İletişim, geleneksel medya ve dijital medya mecralarını harmanlayarak, birlikte çalıştığı kişi, kurum ve markaları başarıya ulaştırma konusunda emin adımlarla ilerliyor.

  21.01.2021
 • “Sosyal medyada reklam yasağı uzlaşmacı bir yaklaşımla çözülmeli”

  18.01.2021
 • CRM Grup Yönetim Kurulu Başkanımız Ramazan Becer Bloomberg HT’de Zeliha Saraç'ın konuğu

  Dijital reklamcılık alanında faaliyet gösteren CRM Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Becer, Türkiye’de temsilci atamayan sosyal ağlara reklam yasağının e-ticaret yapan KOBİ’leri olumsuz etkileyeceğini belirterek, “Bu konunun yasaklamadan ziyade daha uzlaşmacı bir yaklaşımla çözümlenmesi gerekiyor” dedi. Temmuz ayında meclisten geçen sosyal medya yasasına göre; sosyal medya şirketlerine bir süre tanınarak temsilci atanmaları istenmişti. Resmi bir temsilci atamayan Facebook, Twitter, Youtube, Tiktok ve Instagram’a ise kasım ayında 30’ar milyon lira ceza kesilmişti. Ancak henüz bir temsilci atama haberi gelmedi. Tanınan süre içerisinde de bu haberin gelmemesi durumunda para cezalarının dışında Türkiye’deki vergi mükelleflerinin bu ağlara reklam vermeleri de yasaklanacak.

  “YASAK GELİR DİYE ENDİŞE EDİYORUZ”

  Pandemi döneminde e-ticaretin artığını ve süreçten olumsuz etkileneceklerini dile getiren CRM Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Becer, “Bu çok ciddi bir karar. Bu reklam yasağı gelirse, yurt içi ve yurt dışı pazarda kendilerini tanıtma, ürünlerini satma imkanı bulan satıcılar, zaten pandemi sürecinde çok zor günler geçirirken, bir de bu kararla zarar görebilir. Bu konunun yasaklamadan ziyade daha uzlaşmacı bir yaklaşımla çözümlenmesi gerekiyor. Hükümetin aldığı kararı destekliyoruz, tabi ki vergi versinler ancak reklam yasakları gelir diye endişe ediyoruz” diye konuştu.

  “GÜNDE ORTALAMA 2 SAAT 52 DAKİKA SOSYAL MEDYADAYIZ”

  Türkiye’de 7 milyon gencin sosyal medya hesabı olduğunu ve karardan etkileneceğini anlatan Becer, “Türkiye’de 7 milyon genç sosyal medya kullanıyor. Toplam 54 milyon kişi de yine mobil cihazlarından bu ağlarda ortalama günlük 2 saat 52 dakika zaman geçiriyor. Toplam sosyal medya kullanıcılarının neredeyse yarısı 20-30 yaş arasında” ifadelerini kullandı.

  15.01.2021
 • Crm Grup Eğlence Sektöründe Büyüyecek

  6.05.2020
 • EKOTÜRK TV Canlı Yayın - Turizm Sektörü Koronavirüs'ten Nasıl Etkilendi?

  17.12.2020
 • CRM Medya/Becer: Google kesilen cezayı reklam verenden alıyor

  17.12.2020
 • İş Dünyası Programı Bloomberg Ht

  17.12.2020
 • Turizmin yeni rotası

  17.12.2020
 • İş Dünyası Programı Bloomberg Ht Yayını

  17.12.2020
 • Flyzone 1 Haziranda Açılışa Hazırlanıyor

  17.12.2020
 • CRM Grup Yönetim Kurulu Başkanımız Ramazan Becer Bloomberg HT’de

  17.12.2020
 • Ramazan Becer-Bloomberg HT 30 Dakika Canlı Yayın

  17.12.2020
 • Ramazan Becer, Kademeli Normalleşmenin Eğlence Sektörüne Yansımaları

  17.12.2020