CRM Grup, turizm yatırımlarına Le Chic Fethiye Otel ile devam ediyor!

FanBurger çok yakında Kavacık şubesini açıyor!

Fanburger Açıldı!

WOX Türkiye Açıldı!

CRM GRUP Eğlencede Çok İleri Gitti!

CRM Grup Boom Club'ı kurdu!

Sosyal medyada reklam yasağı uzlaşmacı bir yaklaşımla çözülmeli

Somer Şef, Mekanın Sahibine Geldik’te!

CRM Medya İletişime de Başladı!

Haber CRM Grup, turizm yatırımlarına Le Chic Fethiye Otel ile devam ediyor!

Turizm sektöründe elde ettiği başarıların ardından CRM Grup, Le Chic Fethiye Otel ile müşterilerine kapılarını açıyor. Fethiye kent merkezine yaklaşık 38 km uzaklıkta, Karaağaç’ın Yediburunlar mevkiinde seçkin, şık ve sıra dışı tatil deneyimleri sunma gayesiyle yola çıkan Le Chic Fethiye Otel, doğanın ortasında, Ege maviliklerinin üzerinde 7 adet dome’dan (kubbe tipi odalar) oluşup, kişiye özel havuzları, konforlu ve keyifli konaklama detayları, romantik konumu ve doğaya dost yaklaşımıyla benzersiz tatil anıları vadediyor. Hafızalarda yer edecek eşsiz manzarası, lezzetli yemekleri, sakin doğası ve konseptiyle ön plana çıkan Le Chic, tatil anlayışını bir üst seviyeye taşımaya hazırlanıyor.

https://lechicfethiye.com/

23.08.2021
Haber FanBurger çok yakında Kavacık şubesini açıyor!

Yaptığı yatırımlarla yeme- içme sektöründe de büyümeyi hedefleyen CRM Grup, FanBurger markasını zincirleştirme çalışmalarına hızla devam ediyor. 2021 yılının ilk aylarında açılan Kurtköy Lens İstanbul şubesinin ardından Kavacık şubesinin hazırlıkları da tamamlandı. Sağlık, lezzet ve kaliteli servisten ödün vermeyen FanBurger, Kavacık şubesinde de müşterilerini aynı hizmetle ağırlamak için gün sayıyor.

https://fanburger.net/

23.08.2021
Haber Fanburger Açıldı!

Yeme içme sektöründe zincir marka haline getirilmesi planlanan Fan Burger, ilk şubesiyle Lens İstanbul’da açıldı. CRM Grup yatırımlarından biri olan Fan Burger markası, şube sayısını 2022 yılında 15’e, 2023 yılında ise 30’a çıkarmayı hedefliyor.

Uluslararası kalite ve hijyen standartlarında hizmet vermeyi benimseyen Fan Burger, sürekli olarak kaliteli ve lezzetli ürün çeşitlerini artırmayı benimsiyor. Ekonomik ve her bütçeye uygun alternatifleriyle, hızlı servis eğitimlerinin birleştirilmesiyle kısa sürede rakiplerinden ayrılmayı hedefleyen Fan Burger, sektöre hızlı bir giriş yaptı.

4.06.2021
Haber WOX Türkiye Açıldı!

Avrupa Eğlence yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Türkiye’nin en büyük konsept trambolin parkları Flyzone’ların mimarı olan Avrupa Eğlence, yine Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek İllüzyon ve Oyuncak Müzesi Wox Türkiye’yi hayata geçirdi.

İstanbul Mall of İstanbul’da kapılarını açan illüzyonun büyüleyici dünyasını eşsiz mimari ve teknolojinin birleşmesiyle ziyaretçilerine sunan WOX Türkiye, açıldığı günden itibaren binlerce yerli ve yabancı ziyaretçiyi ağırladı. Müze içerisinde bulunan, tarihe tanıklık etmiş binlerce oyuncak her yaştan ziyaretçiye unutulmaz anlar yaşatırken, illüzyonun hayran bırakan dünyası ise, görenleri unutulmaz bir yolculuğa çıkarıyor. Geçmişten günümüze, 1800’lerden 90’lı yıllara uzanan unutulmaz oyuncakların sergilendiği Wox Türkiye’de, teknolojiyle donatılan illüzyonun büyüleyici dünyasına giriş yapılıyor. 32 farklı bölümden oluşturulan illüzyon alanı, her yaştan ziyaretçiye unutulmaz anlar yaşatıyor.

Y, X, Z kuşağı… Her yaşa özel…

Müze içerisinde bulunan 4500 parça oyuncağın tarihe tanıklık ettiğini belirten Avrupa Eğlence Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Becer, “Müzemizde ebeveynler geçmişe yolculuk yaparken, çocuklar anne babalarının oynadığı oyuncakları görüyor. Z kuşağı illüzyonun teknolojik dünyasına geçiş yaparken, ebeveynler de yeni nesil eğlenceye eşlik ediyor. Herkese hitap eden bir müze hayata geçirdik.” diye konuştu. Wox Türkiye içerisinde bulunan tüm ünitelerin yerli üretim olduğunun altını çizen Becer, “Türkiye’de ilk defa illüzyon ve oyuncağı birleştirdiğimiz bir müze oluşturmamızın yanı sıra, Türkiye’de ilk defa yerli üretim yaparak bir müze de gerçekleştirmiş olduk” dedi.

Sağlıklı ziyaret için önlemler alındı!

Kısıtlama günleri haricinde her gün 11:30 – 20:00 saatleri arasında ziyarete açık olan Wox Türkiye’de bilet fiyatları yetişkin 69 TL, öğrenci 49 TL olarak belirlendi. Aile paketlerinin de sunulduğu Wox Türkiye’yi 2 yetişkin 2 çocuklu bir aile 205 TL’ye ziyaret edebiliyor. Pandemi önlemleri kapsamında yüzde 50 kapasiteyle hizmet veren müzede, tüm dezenfekte işlemleri profesyonel ekipler tarafından yapılıyor.

4.06.2021
Haber CRM GRUP Eğlencede Çok İleri Gitti!

CRM Group ve 24 Gayrimenkul iştirakiyle 2018 yılında Avrupa Eğlence çatısı altında hayata geçirilen Türkiye’nin ilk ve en büyük trambolin parkı “Flyzone”, 2021 yılına 5. Şubesiyle girmeye hazırlanıyor.

Eğlence ve sporu bir araya getiren, sosyalleşirken bağışıklığı güçlendiren, tüm dünyada kabul görmüş sağlıklı etkinliklerin başında gelen trambolinleri Türkiye’de konsept park olarak hayata geçiren Flyzone, 2021 yılına 5. Şubesiyle giriyor. Pandemi dönemini avantaja çevirdiklerini ve o dönemde toplamda 30 milyon TL’lik yatırımla, Flyzone Türkiye’nin şube sayısını 5’e çıkardıklarını kaydeden Avrupa Eğlence Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Becer, “Bu sürede inşaatlarımız devam etti. Yıl sonunda Lens İstanbul, Taksim Demirören AVM, Torium, Nevşehir Nissara Avm ve Mall of İstanbul olarak 5 şubemizi de hayata geçirmiş olacağız” dedi.

Oyuncak ve İllüzyon Müzesi Wox Türkiye geliyor!

Türkiye’nin ilk Oyuncak ve İllüzyon Müzesi Wox Türkiye’nin inşaatı da tamamlandı. Eğlence yatırımlarına hız kesmeden devam eden Avrupa Eğlence, 2021 yılında bu müzenin sayısını da 2’ye çıkaracak. İllüzyonun nefes kesen hallerini son teknolojiyle sergileyecek olan Wox Türkiye, içerisinde binlerce oyuncaktan oluşan koleksiyonunu da meraklılarıyla buluşturacak. Ziyaretçilerin bakış açılarını başka boyuta taşımayı hedefleyerek tasarlanan Wox Türkiye, yeni yılda en çok konuşulacak eğlence markalarından biri olacak.

5.02.2021
Haber CRM Grup Boom Club'ı kurdu!

Türkiye’nin en büyük reklam ajansı CRM Medya’yı bünyesinde bulunduran Crm Group, reklam sektörüne yepyeni bir soluk getirecek yeni girişimini hayata geçirdi. İstanbul Çekmeköy’de faaliyete geçirdiği Boom Club ile özel ve yetenekli gençlere akademik eğitimler vererek “Kalifiye fenomen” yetiştirmeyi hedefleyen CRM Group, bu projesiyle reklam sektöründe yepyeni bir işe daha imzasını atıyor.

“Yetenekli gençlere eğitim verilecek”

Son dönemde pazarlama kampanyalarının olmazsa olmaz iletişim modellerinden biri olan “İnfluencer iletişimi” ile yakından ilgilenen CRM Medya, bu sektördeki açığı da farkederek, yeni bir eğitim modeli hayata geçirdi. Boom Club ile başvurular arasından seçilecek özel ve yetenekli gençlere, dans, diksiyon, oyunculuk gibi eğitimler vererek, “influencer” olma yöntemleri anlatılarak, kalifiye ve yetenekli influencerların sektöre kazandırılması hedefleniyor. CRM Group Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Becer ise; “Reklamcılık sektörünün son dönemde yoğun olarak yöneldiği influencer’ları gözlemlediğimizde, hiçbir özelliği olmayan kişilerin dahi milyonlarca takipçisi olduğunu gördük. Büyük bir ekonomik pastaya sahip olan bu sektöre daha kaliteli kişiler yetiştirmeyi hedefledik”dedi.

5.02.2021
Haber Sosyal medyada reklam yasağı uzlaşmacı bir yaklaşımla çözülmeli

Dijital reklamcılık alanında faaliyet gösteren CRM Group Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Becer, Türkiye’de temsilci atamayan sosyal ağlara reklam yasağının e-ticaret yapan KOBİ’leri olumsuz etkileyeceğini belirterek, “Bu konunun yasaklamadan ziyade daha uzlaşmacı bir yaklaşımla çözümlenmesi gerekiyor” dedi. Temmuz ayında meclisten geçen sosyal medya yasasına göre; sosyal medya şirketlerine bir süre tanınarak temsilci atanmaları istenmişti. Resmi bir temsilci atamayan Facebook, Twitter, Youtube, Tiktok ve Instagram’a ise kasım ayında 30’ar milyon lira ceza kesilmişti. Ancak henüz bir temsilci atama haberi gelmedi. Tanınan süre içerisinde de bu haberin gelmemesi durumunda para cezalarının dışında Türkiye’deki vergi mükelleflerinin bu ağlara reklam vermeleri de yasaklanacak.

“YASAK GELİR DİYE ENDİŞE EDİYORUZ”

Pandemi döneminde e-ticaretin artığını ve süreçten olumsuz etkileneceklerini dile getiren CRM Group Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Becer, “Bu çok ciddi bir karar. Bu reklam yasağı gelirse, yurt içi ve yurt dışı pazarda kendilerini tanıtma, ürünlerini satma imkanı bulan satıcılar, zaten pandemi sürecinde çok zor günler geçirirken, bir de bu kararla zarar görebilir. Bu konunun yasaklamadan ziyade daha uzlaşmacı bir yaklaşımla çözümlenmesi gerekiyor. Hükümetin aldığı kararı destekliyoruz, tabi ki vergi versinler ancak reklam yasakları gelir diye endişe ediyoruz” diye konuştu.

“GÜNDE ORTALAMA 2 SAAT 52 DAKİKA SOSYAL MEDYADAYIZ”

Türkiye’de 7 milyon gencin sosyal medya hesabı olduğunu ve karardan etkileneceğini anlatan Becer, “Türkiye’de 7 milyon genç sosyal medya kullanıyor. Toplam 54 milyon kişi de yine mobil cihazlarından bu ağlarda ortalama günlük 2 saat 52 dakika zaman geçiriyor. Toplam sosyal medya kullanıcılarının neredeyse yarısı 20-30 yaş arasında” ifadelerini kullandı.

21.01.2021
Haber Somer Şef, Mekanın Sahibine Geldik’te!

Dünyanın en ünlü şeflerinden biri olan, Türkiye’nin MasterChef’i Somer Sivrioğlu bu hafta Mekanın Sahibine Geldik programında Hakan Bilgin’in konuğu oldu.

Avustralya yolculuğundan, MasterChef olma hikayesine, aşktan, gastronomiye Somer Sivrioğlu’na hiç sorulmayan soruların sorulduğu programda, ünlü şefin bilinmeyen hikayesi izleyicilerle buluşuyor.

Mekanın Sahibine geldik programı Hakan Bilgin sunuculuğunda, her hafta Salı ve Cuma günleri sadece Youtube’da!

Programı izlemek için tıklayın: https://www.youtube.com/watch?v=wRvYuJ7-Vmg

21.01.2021
Haber CRM Medya İletişime de Başladı!

2012 yılından beri dijital danışmanlık ve reklamcılık alanlarında Türkiye’nin önde gelen markalarına hizmet veren CRM Medya, iletişim danışmanlığı hizmetini de bünyesine ekleyerek 360 derecelik dijital ajans ayağını tamamlamış oldu.


CRM Group iştiraklerinden olan CRM Medya’yı 2012 yılında kurarak, kısa sürede Türkiye’nin en önemli reklam ajanslarından biri haline getiren CRM Medya Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Becer, bu sürede Google tarafından 12 kez ödüllendirildi.

Gayrimenkul, turizm ve sağlık sektöründe ülkenin önde gelen firmalarına dijital reklamcılık ve danışmanlık hizmeti sunan CRM Medya, PR ve İletişim Danışmanlığı hizmeti de vermeye başladı. Kurumsal kimlik oluşturma, medya iletişimi, medya danışmanlığı, kriz iletişimi, marka konumlandırması, şirket içi pazarlama eğitimleri gibi alanlarda da müşterilerine destek verecek olan CRM Medya, algı ve itibar yönetimi, yönetici görünürlük çalışmaları ve strateji geliştirme alanlarında da müşterilerine etkili hizmetler sunuyor.

Google tarafından 12 kez “En iyi partner” ödülüne layık görülen CRM Medya Kurucusu Ramazan Becer, “Bugüne kadar Türkiye’nin önde gelen markalarına pazarlama, reklam ve satış konularında partnerlik yaptık, ancak gelen talep doğrultusunda kurumsal kimlik oluşturma, imaj yönetimi ve basın iletişimi konularında da hizmet vermeye başladık. 360 derece ajans hizmetimiz böylelikle tamamlanmış oldu” dedi.

Sektörün Öncü Markaları CRM’e Emanet!

CRM Medya, iletişim danışmanlığı konusunda, PR, tanıtım, lansman gibi hizmetler sunarak, çalıştıkları markaların bilinirliğini artıracak işler yapmak için deneyimli iletişim direktörü Yelda Akgün ile yollarını birleştirdi. Uzun yıllar Sabah, Milliyet, Habertürk gibi gazetelerde çeşitli görevlerde yer alan Akgün, 2013-2020 yılları arasında tüm Viaport markalarının iletişim çalışmalarını yürüttükten sonra, 2020 yılının ilk yarısından itibaren CRM Group bünyesinde Kurumsal İletişim Direktörlüğünü üstlendi.

CRM İletişim ile birlikte Türkiye’nin en büyük markalarına hizmet vereceklerini belirten Akgün, “Özellikle pandemi sebebiyle duran pazarlama ve iletişim faaliyetleri kaldığı yerden devam ediyor. Biz de markalarımızın yol arkadaşı olarak hizmet vermeye devam edeceğiz” dedi.

Grup şirket markalarından olan Flyzone Türkiye, WOX Türkiye Oyuncak ve İllüzyon Müzesi, Dumadum Çocuk Eğlence Merkezi gibi markaların yanı sıra, Inhouse Global, Demay A.Ş gibi sektörünün lider markaları da CRM Medya çatısı altında iletişim danışmanlığı hizmetinden faydalanıyor. Bunların yanında TikTok, YouTube, Instagram fenomenlerine de iletişim danışmanlığı hizmeti vermeye başlayan CRM İletişim, geleneksel medya ve dijital medya mecralarını harmanlayarak, birlikte çalıştığı kişi, kurum ve markaları başarıya ulaştırma konusunda emin adımlarla ilerliyor.

21.01.2021
 • CRM Grup, turizm yatırımlarına Le Chic Fethiye Otel ile devam ediyor!

  Turizm sektöründe elde ettiği başarıların ardından CRM Grup, Le Chic Fethiye Otel ile müşterilerine kapılarını açıyor. Fethiye kent merkezine yaklaşık 38 km uzaklıkta, Karaağaç’ın Yediburunlar mevkiinde seçkin, şık ve sıra dışı tatil deneyimleri sunma gayesiyle yola çıkan Le Chic Fethiye Otel, doğanın ortasında, Ege maviliklerinin üzerinde 7 adet dome’dan (kubbe tipi odalar) oluşup, kişiye özel havuzları, konforlu ve keyifli konaklama detayları, romantik konumu ve doğaya dost yaklaşımıyla benzersiz tatil anıları vadediyor. Hafızalarda yer edecek eşsiz manzarası, lezzetli yemekleri, sakin doğası ve konseptiyle ön plana çıkan Le Chic, tatil anlayışını bir üst seviyeye taşımaya hazırlanıyor.

  https://lechicfethiye.com/

  23.08.2021
 • FanBurger çok yakında Kavacık şubesini açıyor!

  Yaptığı yatırımlarla yeme- içme sektöründe de büyümeyi hedefleyen CRM Grup, FanBurger markasını zincirleştirme çalışmalarına hızla devam ediyor. 2021 yılının ilk aylarında açılan Kurtköy Lens İstanbul şubesinin ardından Kavacık şubesinin hazırlıkları da tamamlandı. Sağlık, lezzet ve kaliteli servisten ödün vermeyen FanBurger, Kavacık şubesinde de müşterilerini aynı hizmetle ağırlamak için gün sayıyor.

  https://fanburger.net/

  23.08.2021
 • 1 Temmuz İtibari İle Kalkan Yasaklar Ve Eğlence Sektörü - İş'in Sırrı Programı

  17.12.2020
 • Fanburger Açıldı!

  Yeme içme sektöründe zincir marka haline getirilmesi planlanan Fan Burger, ilk şubesiyle Lens İstanbul’da açıldı. CRM Grup yatırımlarından biri olan Fan Burger markası, şube sayısını 2022 yılında 15’e, 2023 yılında ise 30’a çıkarmayı hedefliyor.

  Uluslararası kalite ve hijyen standartlarında hizmet vermeyi benimseyen Fan Burger, sürekli olarak kaliteli ve lezzetli ürün çeşitlerini artırmayı benimsiyor. Ekonomik ve her bütçeye uygun alternatifleriyle, hızlı servis eğitimlerinin birleştirilmesiyle kısa sürede rakiplerinden ayrılmayı hedefleyen Fan Burger, sektöre hızlı bir giriş yaptı.

  4.06.2021
 • WOX Türkiye Açıldı!

  Avrupa Eğlence yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. Türkiye’nin en büyük konsept trambolin parkları Flyzone’ların mimarı olan Avrupa Eğlence, yine Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek İllüzyon ve Oyuncak Müzesi Wox Türkiye’yi hayata geçirdi.

  İstanbul Mall of İstanbul’da kapılarını açan illüzyonun büyüleyici dünyasını eşsiz mimari ve teknolojinin birleşmesiyle ziyaretçilerine sunan WOX Türkiye, açıldığı günden itibaren binlerce yerli ve yabancı ziyaretçiyi ağırladı. Müze içerisinde bulunan, tarihe tanıklık etmiş binlerce oyuncak her yaştan ziyaretçiye unutulmaz anlar yaşatırken, illüzyonun hayran bırakan dünyası ise, görenleri unutulmaz bir yolculuğa çıkarıyor. Geçmişten günümüze, 1800’lerden 90’lı yıllara uzanan unutulmaz oyuncakların sergilendiği Wox Türkiye’de, teknolojiyle donatılan illüzyonun büyüleyici dünyasına giriş yapılıyor. 32 farklı bölümden oluşturulan illüzyon alanı, her yaştan ziyaretçiye unutulmaz anlar yaşatıyor.

  Y, X, Z kuşağı… Her yaşa özel…

  Müze içerisinde bulunan 4500 parça oyuncağın tarihe tanıklık ettiğini belirten Avrupa Eğlence Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Becer, “Müzemizde ebeveynler geçmişe yolculuk yaparken, çocuklar anne babalarının oynadığı oyuncakları görüyor. Z kuşağı illüzyonun teknolojik dünyasına geçiş yaparken, ebeveynler de yeni nesil eğlenceye eşlik ediyor. Herkese hitap eden bir müze hayata geçirdik.” diye konuştu. Wox Türkiye içerisinde bulunan tüm ünitelerin yerli üretim olduğunun altını çizen Becer, “Türkiye’de ilk defa illüzyon ve oyuncağı birleştirdiğimiz bir müze oluşturmamızın yanı sıra, Türkiye’de ilk defa yerli üretim yaparak bir müze de gerçekleştirmiş olduk” dedi.

  Sağlıklı ziyaret için önlemler alındı!

  Kısıtlama günleri haricinde her gün 11:30 – 20:00 saatleri arasında ziyarete açık olan Wox Türkiye’de bilet fiyatları yetişkin 69 TL, öğrenci 49 TL olarak belirlendi. Aile paketlerinin de sunulduğu Wox Türkiye’yi 2 yetişkin 2 çocuklu bir aile 205 TL’ye ziyaret edebiliyor. Pandemi önlemleri kapsamında yüzde 50 kapasiteyle hizmet veren müzede, tüm dezenfekte işlemleri profesyonel ekipler tarafından yapılıyor.

  4.06.2021
 • CRM GRUP Eğlencede Çok İleri Gitti!

  CRM Group ve 24 Gayrimenkul iştirakiyle 2018 yılında Avrupa Eğlence çatısı altında hayata geçirilen Türkiye’nin ilk ve en büyük trambolin parkı “Flyzone”, 2021 yılına 5. Şubesiyle girmeye hazırlanıyor.

  Eğlence ve sporu bir araya getiren, sosyalleşirken bağışıklığı güçlendiren, tüm dünyada kabul görmüş sağlıklı etkinliklerin başında gelen trambolinleri Türkiye’de konsept park olarak hayata geçiren Flyzone, 2021 yılına 5. Şubesiyle giriyor. Pandemi dönemini avantaja çevirdiklerini ve o dönemde toplamda 30 milyon TL’lik yatırımla, Flyzone Türkiye’nin şube sayısını 5’e çıkardıklarını kaydeden Avrupa Eğlence Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Becer, “Bu sürede inşaatlarımız devam etti. Yıl sonunda Lens İstanbul, Taksim Demirören AVM, Torium, Nevşehir Nissara Avm ve Mall of İstanbul olarak 5 şubemizi de hayata geçirmiş olacağız” dedi.

  Oyuncak ve İllüzyon Müzesi Wox Türkiye geliyor!

  Türkiye’nin ilk Oyuncak ve İllüzyon Müzesi Wox Türkiye’nin inşaatı da tamamlandı. Eğlence yatırımlarına hız kesmeden devam eden Avrupa Eğlence, 2021 yılında bu müzenin sayısını da 2’ye çıkaracak. İllüzyonun nefes kesen hallerini son teknolojiyle sergileyecek olan Wox Türkiye, içerisinde binlerce oyuncaktan oluşan koleksiyonunu da meraklılarıyla buluşturacak. Ziyaretçilerin bakış açılarını başka boyuta taşımayı hedefleyerek tasarlanan Wox Türkiye, yeni yılda en çok konuşulacak eğlence markalarından biri olacak.

  5.02.2021
 • CRM Grup Boom Club'ı kurdu!

  Türkiye’nin en büyük reklam ajansı CRM Medya’yı bünyesinde bulunduran Crm Group, reklam sektörüne yepyeni bir soluk getirecek yeni girişimini hayata geçirdi. İstanbul Çekmeköy’de faaliyete geçirdiği Boom Club ile özel ve yetenekli gençlere akademik eğitimler vererek “Kalifiye fenomen” yetiştirmeyi hedefleyen CRM Group, bu projesiyle reklam sektöründe yepyeni bir işe daha imzasını atıyor.

  “Yetenekli gençlere eğitim verilecek”

  Son dönemde pazarlama kampanyalarının olmazsa olmaz iletişim modellerinden biri olan “İnfluencer iletişimi” ile yakından ilgilenen CRM Medya, bu sektördeki açığı da farkederek, yeni bir eğitim modeli hayata geçirdi. Boom Club ile başvurular arasından seçilecek özel ve yetenekli gençlere, dans, diksiyon, oyunculuk gibi eğitimler vererek, “influencer” olma yöntemleri anlatılarak, kalifiye ve yetenekli influencerların sektöre kazandırılması hedefleniyor. CRM Group Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Becer ise; “Reklamcılık sektörünün son dönemde yoğun olarak yöneldiği influencer’ları gözlemlediğimizde, hiçbir özelliği olmayan kişilerin dahi milyonlarca takipçisi olduğunu gördük. Büyük bir ekonomik pastaya sahip olan bu sektöre daha kaliteli kişiler yetiştirmeyi hedefledik”dedi.

  5.02.2021
 • Google kesilen cezayı reklam verenden mi alacak?

  28.01.2021
 • Sosyal medyada reklam yasağı uzlaşmacı bir yaklaşımla çözülmeli

  Dijital reklamcılık alanında faaliyet gösteren CRM Group Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Becer, Türkiye’de temsilci atamayan sosyal ağlara reklam yasağının e-ticaret yapan KOBİ’leri olumsuz etkileyeceğini belirterek, “Bu konunun yasaklamadan ziyade daha uzlaşmacı bir yaklaşımla çözümlenmesi gerekiyor” dedi. Temmuz ayında meclisten geçen sosyal medya yasasına göre; sosyal medya şirketlerine bir süre tanınarak temsilci atanmaları istenmişti. Resmi bir temsilci atamayan Facebook, Twitter, Youtube, Tiktok ve Instagram’a ise kasım ayında 30’ar milyon lira ceza kesilmişti. Ancak henüz bir temsilci atama haberi gelmedi. Tanınan süre içerisinde de bu haberin gelmemesi durumunda para cezalarının dışında Türkiye’deki vergi mükelleflerinin bu ağlara reklam vermeleri de yasaklanacak.

  “YASAK GELİR DİYE ENDİŞE EDİYORUZ”

  Pandemi döneminde e-ticaretin artığını ve süreçten olumsuz etkileneceklerini dile getiren CRM Group Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Becer, “Bu çok ciddi bir karar. Bu reklam yasağı gelirse, yurt içi ve yurt dışı pazarda kendilerini tanıtma, ürünlerini satma imkanı bulan satıcılar, zaten pandemi sürecinde çok zor günler geçirirken, bir de bu kararla zarar görebilir. Bu konunun yasaklamadan ziyade daha uzlaşmacı bir yaklaşımla çözümlenmesi gerekiyor. Hükümetin aldığı kararı destekliyoruz, tabi ki vergi versinler ancak reklam yasakları gelir diye endişe ediyoruz” diye konuştu.

  “GÜNDE ORTALAMA 2 SAAT 52 DAKİKA SOSYAL MEDYADAYIZ”

  Türkiye’de 7 milyon gencin sosyal medya hesabı olduğunu ve karardan etkileneceğini anlatan Becer, “Türkiye’de 7 milyon genç sosyal medya kullanıyor. Toplam 54 milyon kişi de yine mobil cihazlarından bu ağlarda ortalama günlük 2 saat 52 dakika zaman geçiriyor. Toplam sosyal medya kullanıcılarının neredeyse yarısı 20-30 yaş arasında” ifadelerini kullandı.

  21.01.2021
 • Somer Şef, Mekanın Sahibine Geldik’te!

  Dünyanın en ünlü şeflerinden biri olan, Türkiye’nin MasterChef’i Somer Sivrioğlu bu hafta Mekanın Sahibine Geldik programında Hakan Bilgin’in konuğu oldu.

  Avustralya yolculuğundan, MasterChef olma hikayesine, aşktan, gastronomiye Somer Sivrioğlu’na hiç sorulmayan soruların sorulduğu programda, ünlü şefin bilinmeyen hikayesi izleyicilerle buluşuyor.

  Mekanın Sahibine geldik programı Hakan Bilgin sunuculuğunda, her hafta Salı ve Cuma günleri sadece Youtube’da!

  Programı izlemek için tıklayın: https://www.youtube.com/watch?v=wRvYuJ7-Vmg

  21.01.2021
 • CRM Medya İletişime de Başladı!

  2012 yılından beri dijital danışmanlık ve reklamcılık alanlarında Türkiye’nin önde gelen markalarına hizmet veren CRM Medya, iletişim danışmanlığı hizmetini de bünyesine ekleyerek 360 derecelik dijital ajans ayağını tamamlamış oldu.


  CRM Group iştiraklerinden olan CRM Medya’yı 2012 yılında kurarak, kısa sürede Türkiye’nin en önemli reklam ajanslarından biri haline getiren CRM Medya Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Becer, bu sürede Google tarafından 12 kez ödüllendirildi.

  Gayrimenkul, turizm ve sağlık sektöründe ülkenin önde gelen firmalarına dijital reklamcılık ve danışmanlık hizmeti sunan CRM Medya, PR ve İletişim Danışmanlığı hizmeti de vermeye başladı. Kurumsal kimlik oluşturma, medya iletişimi, medya danışmanlığı, kriz iletişimi, marka konumlandırması, şirket içi pazarlama eğitimleri gibi alanlarda da müşterilerine destek verecek olan CRM Medya, algı ve itibar yönetimi, yönetici görünürlük çalışmaları ve strateji geliştirme alanlarında da müşterilerine etkili hizmetler sunuyor.

  Google tarafından 12 kez “En iyi partner” ödülüne layık görülen CRM Medya Kurucusu Ramazan Becer, “Bugüne kadar Türkiye’nin önde gelen markalarına pazarlama, reklam ve satış konularında partnerlik yaptık, ancak gelen talep doğrultusunda kurumsal kimlik oluşturma, imaj yönetimi ve basın iletişimi konularında da hizmet vermeye başladık. 360 derece ajans hizmetimiz böylelikle tamamlanmış oldu” dedi.

  Sektörün Öncü Markaları CRM’e Emanet!

  CRM Medya, iletişim danışmanlığı konusunda, PR, tanıtım, lansman gibi hizmetler sunarak, çalıştıkları markaların bilinirliğini artıracak işler yapmak için deneyimli iletişim direktörü Yelda Akgün ile yollarını birleştirdi. Uzun yıllar Sabah, Milliyet, Habertürk gibi gazetelerde çeşitli görevlerde yer alan Akgün, 2013-2020 yılları arasında tüm Viaport markalarının iletişim çalışmalarını yürüttükten sonra, 2020 yılının ilk yarısından itibaren CRM Group bünyesinde Kurumsal İletişim Direktörlüğünü üstlendi.

  CRM İletişim ile birlikte Türkiye’nin en büyük markalarına hizmet vereceklerini belirten Akgün, “Özellikle pandemi sebebiyle duran pazarlama ve iletişim faaliyetleri kaldığı yerden devam ediyor. Biz de markalarımızın yol arkadaşı olarak hizmet vermeye devam edeceğiz” dedi.

  Grup şirket markalarından olan Flyzone Türkiye, WOX Türkiye Oyuncak ve İllüzyon Müzesi, Dumadum Çocuk Eğlence Merkezi gibi markaların yanı sıra, Inhouse Global, Demay A.Ş gibi sektörünün lider markaları da CRM Medya çatısı altında iletişim danışmanlığı hizmetinden faydalanıyor. Bunların yanında TikTok, YouTube, Instagram fenomenlerine de iletişim danışmanlığı hizmeti vermeye başlayan CRM İletişim, geleneksel medya ve dijital medya mecralarını harmanlayarak, birlikte çalıştığı kişi, kurum ve markaları başarıya ulaştırma konusunda emin adımlarla ilerliyor.

  21.01.2021
 • “Sosyal medyada reklam yasağı uzlaşmacı bir yaklaşımla çözülmeli”

  18.01.2021
 • CRM GRUP Yönetim Kurulu Başkanımız Ramazan Becer Bloomberg HT’de Zeliha Saraç'ın konuğu

  Dijital reklamcılık alanında faaliyet gösteren CRM Group Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Becer, Türkiye’de temsilci atamayan sosyal ağlara reklam yasağının e-ticaret yapan KOBİ’leri olumsuz etkileyeceğini belirterek, “Bu konunun yasaklamadan ziyade daha uzlaşmacı bir yaklaşımla çözümlenmesi gerekiyor” dedi. Temmuz ayında meclisten geçen sosyal medya yasasına göre; sosyal medya şirketlerine bir süre tanınarak temsilci atanmaları istenmişti. Resmi bir temsilci atamayan Facebook, Twitter, Youtube, Tiktok ve Instagram’a ise kasım ayında 30’ar milyon lira ceza kesilmişti. Ancak henüz bir temsilci atama haberi gelmedi. Tanınan süre içerisinde de bu haberin gelmemesi durumunda para cezalarının dışında Türkiye’deki vergi mükelleflerinin bu ağlara reklam vermeleri de yasaklanacak.

  “YASAK GELİR DİYE ENDİŞE EDİYORUZ”

  Pandemi döneminde e-ticaretin artığını ve süreçten olumsuz etkileneceklerini dile getiren CRM Group Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Becer, “Bu çok ciddi bir karar. Bu reklam yasağı gelirse, yurt içi ve yurt dışı pazarda kendilerini tanıtma, ürünlerini satma imkanı bulan satıcılar, zaten pandemi sürecinde çok zor günler geçirirken, bir de bu kararla zarar görebilir. Bu konunun yasaklamadan ziyade daha uzlaşmacı bir yaklaşımla çözümlenmesi gerekiyor. Hükümetin aldığı kararı destekliyoruz, tabi ki vergi versinler ancak reklam yasakları gelir diye endişe ediyoruz” diye konuştu.

  “GÜNDE ORTALAMA 2 SAAT 52 DAKİKA SOSYAL MEDYADAYIZ”

  Türkiye’de 7 milyon gencin sosyal medya hesabı olduğunu ve karardan etkileneceğini anlatan Becer, “Türkiye’de 7 milyon genç sosyal medya kullanıyor. Toplam 54 milyon kişi de yine mobil cihazlarından bu ağlarda ortalama günlük 2 saat 52 dakika zaman geçiriyor. Toplam sosyal medya kullanıcılarının neredeyse yarısı 20-30 yaş arasında” ifadelerini kullandı.

  15.01.2021
 • Crm Grup Eğlence Sektöründe Büyüyecek

  6.05.2020
 • EKOTÜRK TV Canlı Yayın - Turizm Sektörü Koronavirüs'ten Nasıl Etkilendi?

  17.12.2020
 • CRM Medya/Becer: Google kesilen cezayı reklam verenden alıyor

  17.12.2020
 • İş Dünyası Programı Bloomberg Ht

  17.12.2020
 • Turizmin yeni rotası

  17.12.2020
 • İş Dünyası Programı Bloomberg Ht Yayını

  17.12.2020
 • Flyzone 1 Haziranda Açılışa Hazırlanıyor

  17.12.2020
 • CRM GRUP Yönetim Kurulu Başkanımız Ramazan Becer Bloomberg HT’de

  17.12.2020
 • Ramazan Becer-Bloomberg HT 30 Dakika Canlı Yayın

  17.12.2020
 • Ramazan Becer, Kademeli Normalleşmenin Eğlence Sektörüne Yansımaları

  17.12.2020